НА ДЕТСКАТА ТРКА „ЈА САКАМ ПЛАЧКОВИЦА“ ДВЕ ПРВИ, ЕДНО ВТОРО И ЕДНО ТРЕТО МЕСТО ЗА МЛАДИТЕ ТРКАЧИ НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Овој викенд, во организација на ДПС „Лисец“ се одржа дваесетото јубилејно издание на outdoor фестивалот „Ја сакам Плачковица 2024“.Оваа година имаше застапено повеќе дисциплини, како спортско качување, детска трка, отворен ден на вештачка карпа, Плачковица треил и спелеолошко истражување.

На детската трка настапија шест млади атлетичари на АК „7-ми Ноември“ кои освоија неколку медали. Така, Костадин Семенаков во категоријата 5-5 години го освои третото место, Горан Семенаков, во категоријата 7-8 години беше прв, Ана Бегова во категоријата 9-10 години го зазеде второто место, Антонио Каракабаков освои прво место во категоријата 11-12 години, а учествуваше уште и Добрилка Семенакова.

Честитки за овој успех на младите атлетичарки и атлетичари, како и за нивните тренери Влатко Семенаков и Тоше Анчев.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!