Тел: +389076437227 
13 Nov, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Реклами

ФАНТАСТИЧЕН УСПЕХ НА МАКЕДОНСКОТО DJ ПРОДУЦЕНТСКО „DUOZ“

Младите и талентирани Бојан и Горазд од диџејско продуцентско дуо DuoZ, во конкуренција од 1000 учесници од целиот свет го освои првото место на интернационалниот натпревар“TO THE NEXT LEVEL” натпревар кој беше организиран од страна на италијанските диџеи и продуценти Sunstars (Spinnin Records). Ова интернационално признание доаѓа после петгодишната работа на диџејскопродуцентското дуо DUOZ , кое на македонската јавност и е добро познато со своите самостојни настапи на цел Балкан, но и како локална поддршка на најголемите светски музички имиња како: Martin Garrix, Hardwell, Afrojack, Nicky Romero, Alan Walker, Lost Frequencies, Paul van Dyk, Ravitez, Kill the Buzz и др.
Read 200 times