Тел: +389076437227 
17 Jan, 2020
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Реклами

„Навивачите“ на фудбалскиот клуб Тиквеш револтот по поразот од тимот на „Кожуф“ со 0-1 го истурија врз стативите на Градскиот стадион во Кавадарци. Вработените на стадионот го пријавиле случајот во полиција а тамошните медиуми со неверување…
Нема да ти е прв пат да си во Гевгелија, македонскиот Лас Вегас. Што мислиш каква публика се гевгеличани, каков град е Гевгелија? Во Гевгелија не сум свирел толку често како во некои други градови низ…
Откако пред една година извади своја верзија на играта „Покемон гоу“, во која се ловат светци, Ватикан сега отиде чекор понатаму. Штотуку ја претстави дигиталната бројаница со која, како што објаснуваат оттаму, луѓето можат полесно да…
На 34. издание на „Макфест“ што ќе се одржи на 10, 11 и 12 октомври 2019, во Штип, ќе бидат изведени 30 композиции. Меѓу изведувачите, во првата полуфинална вечер ќе биде и нашиот Игор Узунов. Во…
NON е организација од Солун, Грција, која ги поврзува минатото и сегашноста, влечејќи нишка низ елекронската музика. Базирана од поривот за фузирање на нови идеи и енергии, нивните пипци опфаќаат голем број на активности, организација на…