Тел: +389076437227 
17 Jan, 2020
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Интервју со...

 

Бизнис

 

Емисии

Музика

Please enter the email address associated with your User account. Your username will be emailed to the email address on file.

Најава

Најнови вести

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next

ДЕЦАТА НА ДЕНЕШНИЦАТА - Н…

Денес е Светскиот ден на децата или Меѓународниот ден на децата, 20 ноември. На овој ден се про...

No comments 20-11-2019

ДА ЕДУЦИРАМЕ ИЛИ ДА КАЗНУВАМЕ. НАЈДОБРО ЗА НАС Е И ДВЕТЕ !!!

ДА ЕДУЦИРАМЕ ИЛИ ДА КАЗНУ…

Животната средина ни треба за живот, и како што се грижиме во домот да ни биде чисто и уредно, ...

No comments 16-11-2019

РАЗБУДИ ЈА СВЕСТА И КАЖИ СТОП ЗА СМРТТА НА ПАТИШТАТА

РАЗБУДИ ЈА СВЕСТА И КАЖИ …

Денес е Светскиот ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди. Светски ден, посветен на м...

No comments 16-11-2019

ОД ДЕНЕС ЗАПОЧНУВА ОБВРСКАТА ЗА НОСЕЊЕ ЗИМСКА ОПРЕМА ВО ВОЗИЛАТА

ОД ДЕНЕС ЗАПОЧНУВА ОБВРСК…

Од денес, 15 ноември, почнува да важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возила...

No comments 15-11-2019

МУРАЛОТ „БАКНЕЖ“, ОСВЕЖУВАЊЕ ЗА ОЧИТЕ И ДУШАТА НА ГЕВГЕЛИЧАНИ

МУРАЛОТ „БАКНЕЖ“, ОСВЕЖУ…

На фасадата на приватната зграда во центарот на Гевгелија од пред извесно време се појави мур...

No comments 15-11-2019

ПОВРАТНА, ИЛИ КАРТА ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ ?

ПОВРАТНА, ИЛИ КАРТА ВО ЕД…

Над 9.000 граѓани се отселуваат секоја година од државата покажуваат истражувањата на организа...

No comments 13-11-2019

КЛАВИРСКИ КОНЦЕРТ НА ЈАСМИНА ТРАЈЧЕСКА

КЛАВИРСКИ КОНЦЕРТ НА ЈАСМ…

Утре, четврток 14 ноември 2019, во малата сала на Народниот театар ќе биде одржан пијано конце...

No comments 13-11-2019

КИЛОГРАМ МАГАРЕШКО СИРЕЊЕ ЧИНИ ОД 35 ДО 1.000 ЕВРА

КИЛОГРАМ МАГАРЕШКО СИРЕЊ…

Во Македонија се потсмеваме со магарањата, а и со оние кои ги чуваат. Затоа нашите комшии во Ср...

No comments 12-11-2019

НОВА ПЛАЖА ЗА НАРЕДНАТА ТУРИСТИЧКА СЕЗОНА ВО ДОЈРАН

НОВА ПЛАЖА ЗА НАРЕДНАТА …

Плажата е реализирана со средства од Центарот за развој на Југоисточниот плански регион обезбед...

No comments 12-11-2019

30 ГОДИНИ ОД ПАДОТ НА БЕРЛИНСКИОТ ЅИД

30 ГОДИНИ ОД ПАДОТ НА БЕР…

Денеска се одбележува 30-годишнината од падот на Берлинскиот ѕид, настан кој ги промени Германи...

No comments 09-11-2019

ЗОШТО ВЕТЕРНИЦИТЕ ВО БОГДАНЦИ ДА НЕ БИДАТ ОТВОРЕНИ ЗА ПОСЕТИТЕЛИ ?

ЗОШТО ВЕТЕРНИЦИТЕ ВО БОГД…

Ова прашање си го поставува за себе , но и за целата богданска, и македонска јавност, професоро...

No comments 09-11-2019

НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ ГРИП

НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНАЦ…

Министерството за здравство најави дека вакцинацијата против грип ќе почне наредната недела, шт...

No comments 08-11-2019

Вести

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next

ДЕЦАТА НА ДЕНЕШНИЦАТА - Н…

Денес е Светскиот ден на децата или Меѓународниот ден на децата, 20 ноември. На овој ден се про...

No comments 20-11-2019

ДА ЕДУЦИРАМЕ ИЛИ ДА КАЗНУВАМЕ. НАЈДОБРО ЗА НАС Е И ДВЕТЕ !!!

ДА ЕДУЦИРАМЕ ИЛИ ДА КАЗНУ…

Животната средина ни треба за живот, и како што се грижиме во домот да ни биде чисто и уредно, ...

No comments 16-11-2019

РАЗБУДИ ЈА СВЕСТА И КАЖИ СТОП ЗА СМРТТА НА ПАТИШТАТА

РАЗБУДИ ЈА СВЕСТА И КАЖИ …

Денес е Светскиот ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди. Светски ден, посветен на м...

No comments 16-11-2019

ОД ДЕНЕС ЗАПОЧНУВА ОБВРСКАТА ЗА НОСЕЊЕ ЗИМСКА ОПРЕМА ВО ВОЗИЛАТА

ОД ДЕНЕС ЗАПОЧНУВА ОБВРСК…

Од денес, 15 ноември, почнува да важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возила...

No comments 15-11-2019

МУРАЛОТ „БАКНЕЖ“, ОСВЕЖУВАЊЕ ЗА ОЧИТЕ И ДУШАТА НА ГЕВГЕЛИЧАНИ

МУРАЛОТ „БАКНЕЖ“, ОСВЕЖУ…

На фасадата на приватната зграда во центарот на Гевгелија од пред извесно време се појави мур...

No comments 15-11-2019

ПОВРАТНА, ИЛИ КАРТА ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ ?

ПОВРАТНА, ИЛИ КАРТА ВО ЕД…

Над 9.000 граѓани се отселуваат секоја година од државата покажуваат истражувањата на организа...

No comments 13-11-2019

КЛАВИРСКИ КОНЦЕРТ НА ЈАСМИНА ТРАЈЧЕСКА

КЛАВИРСКИ КОНЦЕРТ НА ЈАСМ…

Утре, четврток 14 ноември 2019, во малата сала на Народниот театар ќе биде одржан пијано конце...

No comments 13-11-2019

КИЛОГРАМ МАГАРЕШКО СИРЕЊЕ ЧИНИ ОД 35 ДО 1.000 ЕВРА

КИЛОГРАМ МАГАРЕШКО СИРЕЊ…

Во Македонија се потсмеваме со магарањата, а и со оние кои ги чуваат. Затоа нашите комшии во Ср...

No comments 12-11-2019

НОВА ПЛАЖА ЗА НАРЕДНАТА ТУРИСТИЧКА СЕЗОНА ВО ДОЈРАН

НОВА ПЛАЖА ЗА НАРЕДНАТА …

Плажата е реализирана со средства од Центарот за развој на Југоисточниот плански регион обезбед...

No comments 12-11-2019

30 ГОДИНИ ОД ПАДОТ НА БЕРЛИНСКИОТ ЅИД

30 ГОДИНИ ОД ПАДОТ НА БЕР…

Денеска се одбележува 30-годишнината од падот на Берлинскиот ѕид, настан кој ги промени Германи...

No comments 09-11-2019

ЗОШТО ВЕТЕРНИЦИТЕ ВО БОГДАНЦИ ДА НЕ БИДАТ ОТВОРЕНИ ЗА ПОСЕТИТЕЛИ ?

ЗОШТО ВЕТЕРНИЦИТЕ ВО БОГД…

Ова прашање си го поставува за себе , но и за целата богданска, и македонска јавност, професоро...

No comments 09-11-2019

НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ ГРИП

НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНАЦ…

Министерството за здравство најави дека вакцинацијата против грип ќе почне наредната недела, шт...

No comments 08-11-2019

СЕ ОДРЖА ПРОТИВПОЖАРНИОТ КВИЗ „ЕДЕН ПОЖАР ПОМАЛKУ“

СЕ ОДРЖА ПРОТИВПОЖАРНИОТ …

Општинскиот противпожарен сојуз денеска во Пионерскиот дом во Гевгелија организираше квиз под м...

No comments 06-11-2019

КОНЦЕРТОТ НА ГРАДСКИОТ КАМЕРЕН ОРКЕСТАР „АНГЕЛ ШУРЕВ“ ОД ВЕЛЕС ГИ ВООДУШЕВИ ГЕВГЕЛИЧАНИ

КОНЦЕРТОТ НА ГРАДСКИОТ КА…

Во рамки на одбележувањето на 7-ми Ноември, Денот на ослободувањето на Гевгелија, пред гевгелис...

No comments 06-11-2019

СО ФОРМАТА,ТЕКСТУРАТА И БОЈАТА МАССЕТИ E ВО ПОТРАГА ПО СВОЈАТА ДУШЕВНА РАМНОТЕЖА

СО ФОРМАТА,ТЕКСТУРАТА И Б…

Во Уметничката галерија „Амам“ во Музеј, Гевгелија, пред многубројни љубители на ликовната умет...

No comments 06-11-2019

ГОЛЕМ УСПЕХ НА БОГДАНСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ НА ДЕТСКИТЕ РАЦИНОВИ СРЕДБИ

ГОЛЕМ УСПЕХ НА БОГДАНСКИТ…

Убавиот пишан збор и ликовната уметност беа причината вчера во Велес на едно место да се собера...

No comments 06-11-2019

УЗУНОВА ПРОДОЛЖУВА ДА „НИЖЕ“ ПОБЕДИ

УЗУНОВА ПРОДОЛЖУВА ДА „НИ…

Маратонката Валентина Узунова победи во својата возрасна категорија на планинската трка „ Gratc...

No comments 05-11-2019

НАРОДНИ БЛАГОСЛОВИ : ВЕРАТА И ПРАЗНОВЕРИЕТО ВО ГЕВГЕЛИСКО

НАРОДНИ БЛАГОСЛОВИ : ВЕР…

Народот во Гевгелиската каза како и во околните места , Дојран, Ениџе-Вардар, Воден, Гуменџе, С...

No comments 03-11-2019

ЦИКЛОНОТ „ЗЛАТКА“ ВО ПОНЕДЕЛНИК НИ НОСИ ВЕТЕР И ДОЖД

ЦИКЛОНОТ „ЗЛАТКА“ ВО ПОНЕ…

Овој нов циклон, изминатите денови го зафати поголемиот дел од регионот и ни донесе нестабил...

No comments 03-11-2019

СО ПЕСНА И МУЗИКА ПЕНЗИОНЕРСКИТЕ ДЕНОВИ СЕ ПОЛЕСНИ

СО ПЕСНА И МУЗИКА ПЕНЗИОН…

Здружението на неготинските пензионери ја организираше музичката манифестацијата „Пензионерите ...

No comments 02-11-2019

ДОДЕКА ЖИВЕЕМЕ, НАШИТЕ ПОЧИНАТИ НАЈБЛИСКИ ЖИВЕАТ ВО НАШИТЕ СРЦА.

ДОДЕКА ЖИВЕЕМЕ, НАШИТЕ ПО…

Денес е тажен ден, ден кога се сеќаваме на оние што заминале на пат од кој нема враќање, ден на...

No comments 02-11-2019

НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО НА МУЗИЧКИОТ ПЕДАГОГ ЃОРГИ УЛИШЕВ

НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО Н…

Наградата за животно дело на Сојузот на музичките и балетски педагози ја доби Ѓорги Улишев, осн...

No comments 02-11-2019

ДОНЕСЕН УРБАНИСТИЧКИОТ ПЛАН ЗА ЦЕНТАРОТ НА ГЕВГЕЛИЈА

ДОНЕСЕН УРБАНИСТИЧКИОТ П…

По повеќегодишна постапка, Советот на општина Гевгелија на вчерашната седница го донесе ДУП-от...

No comments 01-11-2019

ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВОЗАТ САМО ПО ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА

ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ ЌЕ …

Во собрание ќе треба да се расправа и одлучи за употребата на најновиот тренд во сообраќајниот ...

No comments 01-11-2019

Спорт

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
РАКОМЕТАРКИТЕ НА „ГЕВГЕЛИЈА“ ГИ ОЧЕКУВА ТЕЖОК ДУЕЛ СО ЕКИПАТА НА „КУМАНОВО“

РАКОМЕТАРКИТЕ НА „ГЕВГЕЛИ…

Во седмото коло на супер ракометната лига за жени, екипата на Гевгелија на домашен терен ја пре...

No comments 01-11-2019

КК„КОЖУВ“ ГО РЕШИ КК „ЕУРОНИКЕЛ“ СО ДОБРА ОДБРАНА.

КК„КОЖУВ“ ГО РЕШИ КК „ЕУР…

Со одлична одбрана, уште во првото полувреме гевгеличани се чини го решија натпреварот проти...

No comments 27-10-2019

АЛЕК ЈОНЧЕВСКИ : КК „КОЖУФ“ ЌЕ ФОРСИРА ДОМАШНИ ИГРАЧИ, НЕМА ДА СЕ „ПЛАШИ“ ПРЕД ФАВОРИТИТЕ И НЕМА ДА ПОТЦЕНУВА НИКОГО

АЛЕК ЈОНЧЕВСКИ : КК „КОЖУ…

Кошаркарската сезона во Македонија ќе стартува овој викенд на 12 октомври, а во Првата лига ќе ...

No comments 10-10-2019

ФК „КОЖУФ“ ИМ ОДРЖА ЧАС ПО ФУДБАЛ НА ИГРАЧИТЕ НА „ОСОГОВО“

ФК „КОЖУФ“ ИМ ОДРЖА ЧАС П…

Фудбалерите на Кожуф во рамките на 7-то коло на Втората македонска фудбалска лига-Исток, во Ко...

No comments 07-10-2019

ФК „КОЖУФ“ И ПО ШЕСТОТО КОЛО БЕЗ ПОРАЗ И ВО ВРВОТ НА ВТОРОЛИГАШКАТА ТАБЕЛА

ФК „КОЖУФ“ И ПО ШЕСТОТО К…

Вчера се одиграа натпреварите од 6 коло од Втората македонска фудбалска лига- Исток. Гевгелиски...

No comments 29-09-2019

GOOGLE ЈА СЛАВИ  JUNKO TABEI, ПРВАТА ЖЕНА КОЈА ГО ОСВОИ МОНТ ЕВЕРЕСТ

GOOGLE ЈА СЛАВИ JUNKO T…

На денешен ден, пред 80 години во Михару, Фукушима , е родена Jунко Табеи, првата жена што го ...

No comments 22-09-2019

ФК „КОЖУФ“ СЕ ВРАЌА ОД СТРУМИЦА СО ТРИ ГОЛЕМИ БОДА

ФК „КОЖУФ“ СЕ ВРАЌА ОД СТ…

Фудбалерите на Кожуф се враќаат со големи три бода од дуелот со „Беласица“ во Струмица. Во теко...

No comments 16-09-2019

И ГОДИНАВА ВО ГЕВГЕЛИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ „ОТВОРЕНАТА ЗАБАВНА ФУДБАЛСКА ШКОЛА“

И ГОДИНАВА ВО ГЕВГЕЛИЈА Ќ…

Спортско-забавната манифестација „Open Fun Football Schools 2019“ ќе се оддржи во Гевгелија на ...

No comments 12-09-2019

ЛЕГЕНДИТЕ НА РАКОМЕТНИОТ КЛУБ „МЛАДОСТ“ ПОВТОРНО ВО БОГДАНЦИ

ЛЕГЕНДИТЕ НА РАКОМЕТНИОТ …

Вчера, спортската сала во Богданци беше претесна да ги прими сите љубители на ракометот, а атмо...

No comments 01-09-2019

МИРАВЧАНЕЦОТ ТИХОМИР КОСТАДИНОВ СО УСПЕХ НАСТАПУВА ВО СЛОВАЧКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО

МИРАВЧАНЕЦОТ ТИХОМИР КОСТ…

Некогашниот младински репрезентативец на Македонија за играчи под 21 година и тогашен капитен,...

No comments 28-08-2019

РАКОМЕТЕН МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО БОГДАНЦИ

РАКОМЕТЕН МЕМОРИЈАЛЕН ТУР…

Следната сабота, на 31 август, во Богданци, во салата „Млаз“ ќе се одржи меѓународен меморијале...

No comments 25-08-2019

ФК „КОЖУФ“ ВО КУПОТ СО „РЕНОВА“ А ВО ПРВОТО КОЛО НА ВТОРАТА ЛИГА –ИСТОК СО ТИКВЕШ

ФК „КОЖУФ“ ВО КУПОТ СО „Р…

Одредени се двојките за 1.коло во Втората лига – Исток, во сезоната 2019/2020. Екипата на „Кожу...

No comments 10-08-2019

Гевгелија за почетници

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
КУЌАТА ВО ГЕВГЕЛИЈА ВО КОЈА ЖИВЕЕЛ СТЕВАН ТАНОВ (ИЌ) – УЧИТЕЛОТ И ЕТНОГРАФОТ ОД БОГОРОДИЦА

КУЌАТА ВО ГЕВГЕЛИЈА ВО К…

Стеван Тановиќ( Танев) е роден во Богородица, а за време на владеењето на Турците на овие прост...

No comments 25-09-2019

МАКЕДОНСКИ НАРОДНИ НОСИИ ОД ЕТНИЧКИОТ ПРЕДЕЛ БОЈМИЈА

МАКЕДОНСКИ НАРОДНИ НОСИИ …

Нашево поднебје е исклучително богато со македонски народни носии од различни етнографски целин...

No comments 21-09-2019

„ВИНОЈУГ“- ОД ЗЕМЈОДЕЛСКИ ГИГАНТ ДО БЕТОНСКИ „СПАНКО“

„ВИНОЈУГ“- ОД ЗЕМЈОДЕЛСКИ…

Додека живеев во Скопје, таму некаде во 80-те години на минатиот век, и не ни сонував дека еден...

No comments 05-09-2019

ЦРКВАТА „ВОЗНЕСЕНИЕ ХРИСТОВО“, НАЈСТАРА ЦРКВА ВО ГЕВГЕЛИСКО

ЦРКВАТА „ВОЗНЕСЕНИЕ ХРИСТ…

Христово Вознесение е и Патронен празник на градот Гевгелија. Повод за преземање на христијанск...

No comments 05-08-2019

БОРБЕНИ АКТИВНОСТИ ВО ГЕВГЕЛИСКО ЗА ВРЕМЕ НА ИЛИНДЕНСКОТО ВОСТАНИЕ

БОРБЕНИ АКТИВНОСТИ ВО ГЕВ…

Првата чета што организирано дејствуувала во духот на Внатрешната македонска организација во Ге...

No comments 04-08-2019

60 ГОДИНИ ОВОЈ МУРАЛ Е НАЈВПЕЧАТЛИВ БЕЛЕГ НА ГЕВГЕЛИЈА

60 ГОДИНИ ОВОЈ МУРАЛ Е НА…

Оваа година се навршуваат точно шеесет години од времето кога, во далечната 1959 година, на фас...

No comments 27-07-2019

ГЕВГЕЛИЈА БИЛА ПОЗНАТА И ПО ПРОИЗВОДСТВО НА „ЖОЛТОТО ЗЛАТО“-ТУТУНОТ

ГЕВГЕЛИЈА БИЛА ПОЗНАТА И …

Тутунот е една од ретките земјоделски култури којашто бара внимание во текот на целата година, ...

No comments 20-07-2019

КОЈ Е ГЕРМАНСКИОТ ВОЈНИК ШТО ЈА СПАСИЛ ГЕВГЕЛИЈА ОД РАЗУРНУВАЊЕ

КОЈ Е ГЕРМАНСКИОТ ВОЈНИ…

Извесен дел од од граѓаните на Гевгелија по заминувањето на Бугарите избегале по планинината, о...

No comments 18-07-2019

НАРОДНИ ВЕРУВАЊА ВО ГЕВГЕЛИСКО ЗА КЛЕТВАТА И ЗАКЛ,НУВАЈНЕТО

НАРОДНИ ВЕРУВАЊА ВО ГЕВГЕ…

Во книгата „Српски народни обичаји у Ѓевѓелиској кази“ од Стефан Тановиќ, издадена во Београд ...

No comments 16-07-2019

ПАМЕТНИК НА НЕПОКОРНИТЕ

ПАМЕТНИК НА НЕПОКОРНИТЕ

Кога ќе поминувате по патот покрај некогашната Касарна, на излезот од градот во правец на село ...

No comments 14-07-2019

ДЕНЕС НАПРАВЕТЕ МЛЕЧНИК ЗА ДА БИДЕТЕ БЛАГИ ЦЕЛА ГОДИНА

ДЕНЕС НАПРАВЕТЕ МЛЕЧНИК З…

Во Гевгелиско, домаќинките за јадење на овој ден правеле млечник за да бидат цела година благи...

No comments 12-07-2019

ДЕНЕС НАПРАВЕТЕ МЛЕЧНИК З…

Во Гевгелиско, домаќинките за јадење на овој ден правеле млечник за да бидат цела година благи...

No comments 12-07-2019

Бизнис

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
ГЕВГЕЛИЧАНКАТА МАРИЈА ВЕЛИЧКОВСКА МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ БАНКАРСКИ СЛУЖБЕНИЦИ ЗА 2019.

ГЕВГЕЛИЧАНКАТА МАРИЈА ВЕЛ…

По повод Светскиот ден на штедење кој вчера беше одбележан од страна на Македонската Банкарска ...

No comments 01-11-2019

АВТОМОБИЛИТЕ ЌЕ ПОСКАПАТ ОД ЈАНУАРИ 2020 ГОДИНА

АВТОМОБИЛИТЕ ЌЕ ПОСКАПАТ …

Од 1 јануари идната година Европската комисија ќе ги казни производителите на автомобили за сек...

No comments 24-10-2019

ВО ГЕВГЕЛИЈА СЕ БАРААТ 145 РАБОТНИЦИ, НАЈМНОГУ ВО ХОТЕЛИТЕ, ТРАНСПОРТОТ И ТЕКСТИЛНИТЕ КОМПАНИИ

ВО ГЕВГЕЛИЈА СЕ БАРААТ 14…

Хотелиерскиот и угостителскиот сектор, транспорт и другите услужни дејности, градежништвото – о...

No comments 04-09-2019

МАРКЕТИТЕ И КАФЕАНИТЕ ЌЕ МОЖЕ ДА КУПУВААТ ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИ ДИРЕКТНО ОД ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ

МАРКЕТИТЕ И КАФЕАНИТЕ ЌЕ …

Овчо сирење, козја сурутка, мед и јајца, но и месо, риба и дивеч ќе може директно да се купува ...

No comments 27-08-2019

ЕДЕН КИЛОГРАМ ДОМАТИ ВО ЈАПОНИЈА ЧИНИ 5 ЕВРА

ЕДЕН КИЛОГРАМ ДОМАТИ ВО Ј…

Еден килограм домати во Јапонија се продава за 4,94 евра, што е највисока цена во светот. Од др...

No comments 16-08-2019

УТРЕ СЕ ОТВОРА САЛОН НА „ТЕХНОМАРКЕТ“ ВО ГЕВГЕЛИЈА

УТРЕ СЕ ОТВОРА САЛОН НА „…

„ТЕХНОМАРКЕТ“ утре, среда 14 август ќе отвори нов, модерен и добро снабден салон за техника во ...

No comments 13-08-2019

ЗЕЛЕНИ ВЕРТИКАЛНИ ЅИДОВИ ЗА ВАШИТЕ ДОМОВИ

ЗЕЛЕНИ ВЕРТИКАЛНИ ЅИДОВИ…

Инспириран од природата, Васил Филипов со тимот на „Флауер сити“ изработува „зелени sидови“ што...

No comments 13-08-2019

СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈОТ НА ПЕНЗИОНЕРИ ВО МАКЕДОНИЈА

СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈОТ НА ПЕ…

За било кој вид на пензија треба да се исполнат одредени услови, па така на пример, за стекнува...

No comments 03-08-2019

ВО ГЕВГЕЛИЈА РЕГИСТРИРАНИ 50 ПРИВАТНИ ИЗДАВАЧИ НА ЛЕГЛА

ВО ГЕВГЕЛИЈА РЕГИСТРИРАНИ…

Бројот на капацитетите за сместување на туристи во Гевгелија постојано се зголемува. Во моменто...

No comments 16-07-2019

НАСКОРО!!! „ТЕХНОМАРКЕТ“ ВО ГЕВГЕЛИЈА !

НАСКОРО!!! „ТЕХНОМАРКЕТ“…

Со огромно задоволство Ве известуваме дека ТЕХНОМАРКЕТ наскоро ќе отвори модерен и добро снабде...

No comments 14-07-2019

ЌЕ СЕ РАСКИНЕ ДОГОВОРОТ ЗА КОНЦЕСИЈА НА ЛОКАЛИТЕТОТ „ИЛОВИЦА“

ЌЕ СЕ РАСКИНЕ ДОГОВОРОТ З…

На последната седница на Владата на Република Северна Македонија, Министерството за економија ...

No comments 05-07-2019

САМО СО 3% ОД ДАНОКОТ ЗА СЛОТ МАШИНИТЕ, ВО ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА БИ ОСТАНУВАЛЕ ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ГОДИШНО

САМО СО 3% ОД ДАНОКОТ ЗА …

Како општина се откажавме од приходите што можеме да ги добиеме од рудниците, бидејќи сме еко-о...

No comments 02-07-2019

ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД …

Oд производство на калинки може да се живее, но само ако се обезбеди пласман на производите над...

No comments 16-06-2019

ОД УТРЕ НЕМА ПЛАЌАЊЕ ВО К…

Од утре нема да бидат дозволени кеш плаќања во вредност над 500 евра. Ова е обврска од законо...

No comments 31-05-2019

„ВОРИ“ НАЈИНОВАТИВНА СРЕ…

Компаниите „Омега Рисрч“ „Аспект“ и „Вори“ се најиновативните компании прогласени на национални...

No comments 30-05-2019

„ИНТЕРКОМЕРЦ-БАУ МАРКЕТ“ …

Вчера, на 27 мај 2019 година, понеделник, во кругот на компанијата „Интеркомерц Бау Маркет“,се...

No comments 28-05-2019

„САРДИЧ“ БАРА 350 МИЛИОНИ…

Украинската компанија „Сардич“, на која Влaдата и ја одзеде концесијата за експлоатација на руд...

No comments 25-05-2019

КОНТИ ХИДРОПЛАСТ, 20 ГОДИ…

Од сертификационото тело Quality Austria Center , од Австрија ,оваа година Конти Хидропласт ...

No comments 23-05-2019

ГЕВГЕЛИЈА И СТРУМИЦА П…

Четири големи македонски капацитети за преработка и конзервирање зеленчуци и овошје лани направ...

No comments 23-05-2019

РАКИЈА ОД ЈАПОНСКО ЈАБОЛК…

Сигурно ви е познато дека ракијата се прави исклучиво од овошје, и тоа најчесто од грозје и сли...

No comments 21-05-2019

ОТВОРЕН 86-ОТ ЗЕМЈОДЕЛСКИ…

Во саботата на 11 мај, беше отворен, во Нови Сад, Република Србија, Меѓународниот земјоделски с...

No comments 13-05-2019

ЦРНА ГОРА ЗАБРАНИ РАБОТА …

Владата на Црна Гора ги усвои измените на Законот за внатрешна трговија со кои се забранува раб...

No comments 13-03-2019

СЕ ПРОДАВА МАГЛА ВО СТАКЛ…

Интересни се начините на кои луѓето заработуваат, а во Хрватска меѓу нив се истакнуваат два – п...

No comments 24-02-2019

„МАКОТЕН„ ОД ГЕВГЕЛИЈА ВО…

Мал е бројот на фирми во Македонија кои можат да се наречат големи работодавци. Статистиката ве...

No comments 15-02-2019

Забава

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
ПО ПОРАЗОТ НА „ТИКВЕШ“ ОД „КОЖУФ“ ПРЕСЕЧЕНИ СТАТИВИТЕ ВО КАВАДАРЦИ

ПО ПОРАЗОТ НА „ТИКВЕШ“ ОД…

„Навивачите“ на фудбалскиот клуб Тиквеш револтот по поразот од тимот на „Кожуф“ со 0-1 го истур...

No comments 27-10-2019

БЕНИ И „НОН СТОП“- ГЕВГЕЛИЧАНИ, ДОЈДЕТЕ ВО „ДЕ ФАКТО“ ДА УЖИВАМЕ ВО РОКЕНРОЛОТ И ПОЗИТИВНИТЕ ВИБРАЦИИ

БЕНИ И „НОН СТОП“- ГЕВГЕЛ…

Нема да ти е прв пат да си во Гевгелија, македонскиот Лас Вегас. Што мислиш каква публика се ге...

No comments 24-10-2019

ПО ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ, СЕГА ИМАМЕ И ПАМЕТНИ КРСТОВИ ЗА МОЛИТВА

ПО ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ, СЕГА…

Откако пред една година извади своја верзија на играта „Покемон гоу“, во која се ловат светци, ...

No comments 19-10-2019

ИГОР УЗУНОВ-ОЧЕКУВАМ МОЈАТА ПЕСНА ОД „МАКФЕСТ“ ДА СТАНЕ ХИТ

ИГОР УЗУНОВ-ОЧЕКУВАМ МОЈА…

На 34. издание на „Макфест“ што ќе се одржи на 10, 11 и 12 октомври 2019, во Штип, ќе бидат изв...

No comments 09-10-2019

DЈ-И ОД СОЛУНСКИОТ ФЕСТИВАЛ  REWORKS НА СЕТ ВО „ДЕ ФАКТО“ ГЕВГЕЛИЈА

DЈ-И ОД СОЛУНСКИОТ ФЕСТИВ…

NON е организација од Солун, Грција, која ги поврзува минатото и сегашноста, влечејќи нишка низ...

No comments 04-10-2019

ГРАМОФОНСКИТЕ ПЛОЧИ СЕ ПОВТОРНО ВО МОДА

ГРАМОФОНСКИТЕ ПЛОЧИ СЕ П…

Ако имате грамофон во подрум, може да го подготвите за музика зашто плочите се враќаат на голем...

No comments 29-09-2019

ЕСЕНТА ПРИСТИГА ВО „ДЕ ФАКТО“ СО РЕФРЕНИТЕ НА „АМАДЕУС БЕНД“

ЕСЕНТА ПРИСТИГА ВО „ДЕ Ф…

Прва голема есенска забава во ноќниот клуб „Де Факто“. Во сабота на 28 септември подгответе се ...

No comments 25-09-2019

НАЈБАРАНИТЕ МАК ДИЏЕИ ГАЛОСКИ И НИКИФОР ОВАА САБОТА ВО „ДЕ ФАКТО“

НАЈБАРАНИТЕ МАК ДИЏЕИ ГА…

Викендов што претстои Гевгелија ја очекува уште едно вистинско незаборавно музичко доживување....

No comments 19-09-2019

КОНЦЕРТ НА КЛАСИЧНА МУЗИКА НА ГИТАРИСТОТ МАРКО ЦВЕТКОВСКИ

КОНЦЕРТ НА КЛАСИЧНА МУЗИК…

Утре, петок, 13 септември со почеток од 20 часот, во малата сала на Народниот театар во Гевгели...

No comments 12-09-2019

КОГА ТОЈ ПЕЕ, КОЖАТА ВИ СЕ ЕЖИ, А НЕГОВИОТ ГЛАС ВЕ ГАЛИ, ВЕ РАСПЛАКУВА, ВЕ РАСПОЛОЖУВА

КОГА ТОЈ ПЕЕ, КОЖАТА ВИ С…

Ова лето во Гевгелија ќе се памти дефинитивно и по настапот во „Де Факто“ во сабота на 14 септ...

No comments 11-09-2019

ПРЕД 25 ГОДИНИ МИЛЧО МАНЧЕВСКИ СО „ПРЕД ДОЖДОТ“ ГО ОСВОИ „ЗЛАТНИОТ ЛАВ“

ПРЕД 25 ГОДИНИ МИЛЧО МАНЧ…

„Времето никогаш не умира. Кругот не е тркалезен“. Најуспешниот македонски филм на сите времиња...

No comments 04-09-2019

„ХАРИ МАТА ХАРИ“ : РЕЦЕПТОТ ЗА ДОБАР ХИТ Е ИСТ КАКО РЕЦЕПТОТ ЗА УБАВО СЛАТКО ОД СМОКВИ

„ХАРИ МАТА ХАРИ“ : РЕЦЕПТ…

Го искористивме неколкучасовното присуство на членовите на босанскохерцеговската група „Хари Ма...

No comments 04-09-2019

 

РЕКЛАМИРАЈ СЕ НА ТВ НОВА 12 ГЕВГЕЛИЈА
Контактирајте не!