Тел: +389076437227 
22 Sep, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
И покрај големите проблеми со повредени играчи со кои се соочува, екипата на Марјан Илиевски ја оствари третата победа во низа во Суперлигата и се врати во игра за третото место на табелата. По Кожув и…
Дуелот меѓу кошаркарите на Кожув и Куманово во рамките на четвртото коло во Супер-лигата, што требаше да се одигра вчера во Гевгелија не се одигра. Овој натпревар Кожув го добива службено, откако Македонската Кошаркарска Федерација извести…
Блокотехна по вторпат сезонава го победи актуелниот шампион Работнички, со убедливи 82-63. Блокотехна водеше во текот на целиот натпревар и заслужено стигна до триумф со кој направи уште еден чекор понапред кон плејофот. Со оваа победа,Блокотехна…
Во едно од двете дерби на Втората македонска фудбалска лига-Исток, Брегалница од Штип на гостувањето во Гевгелија успеа да освои големи три бода, победувајќи го Кожуф со 3-2, и тоа благодарение на Христов, Велиновски и Наумов,…
Вардар е посилен од сите проблеми кои му стојат на патот, па во последниот европски натпревар во Скопје „црвено-црните“ повторно прикажаа незаборавна игра, совладувајќи го Пик Сегед со убедливи 31-23. Фантастичната атмосфера што навивачите ја создадоа…