Тел: +389076437227 
22 Sep, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Следната сабота, на 31 август, во Богданци, во салата „Млаз“ ќе се одржи меѓународен меморијален турнир во чест на поранешните предводници на Младост кои прерано починаа – Гоце Петрушев и Томе Лисичков. Гости на РК „Младост“…
Одредени се двојките за 1.коло во Втората лига – Исток, во сезоната 2019/2020. Екипата на „Кожуф“ како домаќин, на 24 август, ќе го игра дербито на колото со еден од фаворитите за првото место, екипата на…
Во големото финале,во трката на 10 километри, која се одржа вчера во Охрид во рамките на годинешната серија на трки „BEACH RUN 2019“, маратонецот Тодор Анчев го освои петтото место и со новите освоени бодови, во…
Македонската кошаркарска јуниорска репрезентација се пласираше во полуфиналето на Европското првенство, Б дивизија за играчи до 18 години. Избраниците на Тони Симиќ ја совладаа Естонија со 92:75. Клучна во шестата победа во низа за нашите млади…
Екипата на „Техно павер“ од Велес е победник на првиот турнир во класичен мал фудбал „КМФ Миравци - 2019“. Тие во финалето беа подобри од екипата на Клими мк со 3-1, и со тоа ја освоија…