Тел: +389076437227 
22 Sep, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Изминатиот викенд во саботата на 11 мај Планинарскиот спортски клуб „Двете уши“ учествуваше на 30- тиот меморијален марш Димитар Илиевски Мурато. Маршот го организира традиционално секоја година планинарскиот клуб Пелистер од Битола во чест на Димитар…
Кошаркарите на Блокотехна ја забележаа четвртата победа во низа во Суперлигата и тоа на гостувањето кај Гостивар со 78-66. и се искачија на третото место на табелата во Супер-лигата. Гостивар славеше на првите три средби сезонава…
Ракометарите на Вардар ја исполнија целта и уште еднаш ги наполнија срцата на сите искрени љубители на ракометот во Македонија и регионот. „Црвено-црните“ по третпат едноподруго ќе патуваат во Келн со несмалени амбиции за највисок пласман.…
Околу 12.500 натпреварувачи од 58 држави учествуваа на 15. јубилеен Виз Ер Скопски маратон што се одржа вчера низ улиците во нашиот главен град. Учесниците се напреваруваа во четири трки: маратон, полумаратон, штафетна трка и трка…
Во 10.коло од плеј-аутот од Првата лига се сретнаа првопласираниот Младост Богданци и последнопласираниот на табелата Партизан од гевгелија. Ракометарите на Партизан повторно покажаа слаба игра со што му го олеснија патот до победата на својот…