Тел: +389076437227 
22 Sep, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
МЗТ Скопје Аеродром – Гостивар односно Работнички – Блокотехна се двојките кои почнувајќи од недела ќе ја започнат ’војната’ наречена прволигашки плејоф. Четирите клуба ќе се надигруваат во полуфинални дуели по систем подобар од пет натпревари…
По 17 години и отсудени над 500 натпревари во сите конкуренции и натпреварувања од активното судење се простува гевгелискиот фудбалски судија Ѓеорги Карајанов. Асистент судијата Карајанов Ѓеорги од Гевгелија кој повеќе од 17 години е на…
Вкупно 37 мото крос возачи, од кои 27 од Македонија и 10 од Грција, изминатиот викенд учествуваа на првата меморијална трка организирана на патеката „Милци“ крај Гевгелија, а по повод една година од прераната смрт на…
По повод една година од прераната смрт на Мирче Ќорнаков, шесткратниот првак во мотокрос, Мото клубот кој го носи неговото име, заедно со неговите пријатели и мотокросисти од Гевгелија, го организираат натпреварот „Меморијал „Мирче Ќорнаков 2019“.…
Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ е новиот претседател на Македонската кошаркарска федерација. Ваквата одлука беше донесена денеска на Изборно собрание во Скопје каде, тој беше едногласно избран како единствен кандидат, откако преостанатите конкуренти се откажаа од…