Тел: +389076437227 
22 Sep, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Работнички триумфираше со 87-79 на домашен терен против Блокотехна, отворајќи ја полуфиналната серија од кошаркарскиот плеј оф. Кошаркарите на Работнички од самиот почеток го контролираа резултатот, не дозволувајќи гостите од Гевгелија да влезат во посакуваниот ритам.Чековски…
Со натпреварите кои вчера беа одиграни во Скопје и во Свети Николе финишираше сезоната во Женската лига така што беше спуштена завесата и во плеј-аут групата. Пред одигрувањето на средбите беше познато дека тимот на Деспина…
Вчера, во Спортската сала 26 Април во Гевгелија, се одржа четвртиот ракометен јуниорски куп-Југоисток, на кој учество зедоа јуниорските екипи на РК Партизан од Гевгелија, РК Младост од Богданци, РК Астраион од Струмица и РК Вардар…
Во недела, 26.05 мај, со почеток од 10:30 часот, во Спортската сала 26 Април во Гевгелија, ќе се одржи четвртиот ракометен јуниорски куп-Југоисток, на кој учество ќе земаат јуниорските екипи на РК Партизан од Гевгелија, РК…
Иако кошаркарите на Кожув во последниот натпревар од овогодинешната супер лига претрпеа пораз на домашен терен од екипата на Гостивар, со минимален резултат 86-89, во еден трилер натпревар, сепак на крајот завршија на петтото место на…