Тел: +389076437227 
22 Sep, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Екипата на Работнички ја доби мајсторката со Блокотехна и закажа финале со вечниот ривал МЗТ Скопје за титулата во домашниот шампионат. „Центарци“ славеа во петтиот натпревар против Блокотехна со 88-78 и со 3-2 ја затворија оваа…
Кошаркарите на Блокотехна извојуваа ja извојуваа и втората победа на домашен терен, со висок резултат од 93:79 и со тоа си обезбедија мајсторка, односно петта решавачка средба во полуфиналната серија со актуелниот македонски шампион Работнички. Гевгеличани…
Македонските ракометни херои уште еднаш ја кренаа цела Македонија на нозе.Играчите во црвено црни дресови во еден инфаркт меч во Келн во полуфиналето, после заостатокот од седум голови разлика, ја доби големата Барселона со 29-27 и…
Со победата над директниот конкурент за првото место на Плеј аут табелата, екипата на РК Астраион, од 24-20 ( 12-7 ), на гостински терен во Струмица, ракометарите од Богданци го освоија првото место на Плеј аут…
Блокотехна во својата сала во Негорци со одлична игра му го нанесоа еден од најтешките порази до сега на актуелниот првак, Работнички, во вториот натпревар победија со 85:58 и израмнија на 1:1 во меѓусебната полуфинална пресметка.…