Тел: +389076437227 
22 Sep, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Гевгелискиот маратонец Тодор Анчев, заедно со уште четворица гевгеличани ќе стартува на „Beach Run Prespa 2019“, трета од петте трки покрај вода, а во организација на здружението „Прв до врв“. Трката ќе се одржи на плажата…
Гевгелискиот маратонец Тодор Анчев стигна четврт на втората по ред трка покрај вода „Beach run 2019“, која вчера се одржа во Дојран. Тој, патеката од 5 километри покрај Дојранското езеро, ја истрча за 33 секунди побргу…
Вимблдонската шампионка во тенис Симона Халеп од Романија е Влаинка со потекло од Македонија, чии предци емигрирале од битолското село Маловишта. „Власите во Романија се најмоќните жители со потекло од Македонија. Силни се и почитувани од…
Драгица Митрова, ракометарката од Гевгелија се врати од Европското првенство во ракомет на песок, кое оваа година се одржа во Полска, каде беше дел од женската репрезентација на Македонија. За ТВ Нова 12, таа ги подели…
Проектот Јуниор Куп што минатата сезона го организираа четирите клуба од Југоистокот на Македонија, РК Младост Богданци, , РК Астраион Струмица, РК Партизан Гевгелија и РК Вардар Неготино се покажа дека е одличен потег. Имено, повеќе…