Тел: +389076437227 
22 Sep, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Вечерва во Миравци завршува турнирот во класичен мал фудбал „Миравци 2019“. Еден месец, спортско Миравци и љубителите на малиот фудбал уживаа во беспоштедните борби на 24 екипи кои се бореа да стигнат до финалето, кое е…
По "петките" во Скопје, Дојран и Претор, овој викенд, во недела на 28 јули не очекува четвртата по ред трка од серијата „BEACHRUN 2019“, полумаратонот на 21 километар во Маврово. Пред натпреварувачите, меѓу кои е и…
Најтрофејниот кошаркарки колектив во Македонија го договори првото засилување за новата сезона. Станува збор за Горан Главчев. Љубителите на кошарката од нашата земја добро знаат дека се работи за извонреден играч кој игра на бековската позиција.…
Турнирот во класичен мал фудбал во Миравци влегува во завршната фаза. Синоќа се одиграа првите осминафинални средби, и се добија првите четвртфиналисти. Тоа се екипите на Климимк кои со 6-0 ја победија екипата на Елена Миравци,…
Богданчанката Валентина Узунова од тимот на ПХ Македонија Момент го освои третото место во планинско трчање во женска конкуренција на второто издание на предизвикот на Шар Планина, Sharra Challenge 2019. Овој натпревар се одржа вчера, сабота,…