Тел: +389076437227 
22 Nov, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

РАКОМЕТАРКИТЕ НА „ГЕВГЕЛИЈА“ ГИ ОЧЕКУВА ТЕЖОК ДУЕЛ СО ЕКИПАТА НА „КУМАНОВО“

Во седмото коло на супер ракометната лига за жени, екипата на Гевгелија на домашен терен ја пречекува второпласираната екипа на Куманово. Натпреварот ќе се одигра утре, сабота, 2 ноември, во спортската сала „26 Април“ со почеток од 13 часот. Ракометарките на „Гевгелија“ ќе треба да се надминат себе си доколку сакаат да извојуваат победа во овој натпревар, но ништо не е неможно во спортот. По одиграни шест кола, екипата на Гевгелија има две победи, едно реми и три порази и се наоѓа на осмото место на табелата на Супер лигата со освоени седум бодови.
Read 1624 times