Тел: +389076437227 
22 Nov, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

КК„КОЖУВ“ ГО РЕШИ КК „ЕУРОНИКЕЛ“ СО ДОБРА ОДБРАНА.

Со одлична одбрана, уште во првото полувреме гевгеличани се чини го решија натпреварот против гостите од Кавадарци, екипата на „Еуроникел“.На полувремето беше 43-29, кавадарчани се обидоа да се вратат во третата третина, кога беа рамноправен противник, но се остана на тоа па „Кожув“славеше на крајот со 86-61 (16-14, 27-15, 22-21, 21-11) за втора победа во новата сезона, Еван Пејн со 23 поени беше лидер кај Кожув, зад него беше Бојан Трајковски со 18 поени и 7 скока, кај Еуроникел Александер Марцет имаше 20 поени.
Read 312 times