Тел: +389076437227 
22 Nov, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

ФК „КОЖУФ“ СЕ ВРАЌА ОД СТРУМИЦА СО ТРИ ГОЛЕМИ БОДА

Фудбалерите на Кожуф се враќаат со големи три бода од дуелот со „Беласица“ во Струмица. Во текот на целиот натпревар избраниците на тренерот Беќаров беа подобри од својот противник, го контролираа натпревароти, на крајот победија со 2-1. Стрелци на головите за Кожуф беа Лазаровски и Тодоров, а за Беласица Размоски. Со оваа победа Кожуф e на четвртото место на табелата, без пораз и со освоени 8 бодови. Гевгеличани го држат чекорот со водечките екипи и оваа година ќе бидат еден од посериозните кандидати за влез во Прва лига. Во наредното коло, на 21 септември, на градскиот стадион во Гевгелија гостува екипата на Каменица Саса.
Read 334 times