Тел: +389076437227 
13 Nov, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

ПОЗНАТИ ПРВИТЕ ЧЕТВРТФИНАЛИСТИ НА ТУРНИРОТ ВО МИРАВЦИ

Турнирот во класичен мал фудбал во Миравци влегува во завршната фаза. Синоќа се одиграа првите осминафинални средби, и се добија првите четвртфиналисти. Тоа се екипите на Климимк кои со 6-0 ја победија екипата на Елена Миравци, Венец Долни Дисан, кои беа поуспешни од екипата на Еленски Штип и екипата на Техно Павер кои со службен резултат 3-о ја елиминираа екипата на Аполонија казино. Вечерва, понеделник, 22 јули на програмата на турнирот се наоѓаат две осминафинални средби, во кои ќе се сретнат ОнБак Криволак и Баламов компани Негорци и Тотал Тв Струмица и Лозари Кавадарци. КМФ- Миравци е новиот турнир во мал фудбал, или продолжеток на традицијата на ТИ-ХО турнирот, која секое лето ја уживаше ова населено место. За првите три места организаторот обезбедува пехари и парични награди.
Read 338 times