Тел: +389076437227 
17 Jan, 2020
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Во седмото коло на супер ракометната лига за жени, екипата на Гевгелија на домашен терен ја пречекува второпласираната екипа на Куманово. Натпреварот ќе се одигра утре, сабота, 2 ноември, во спортската сала „26 Април“ со почеток…
Со одлична одбрана, уште во првото полувреме гевгеличани се чини го решија натпреварот против гостите од Кавадарци, екипата на „Еуроникел“.На полувремето беше 43-29, кавадарчани се обидоа да се вратат во третата третина, кога беа рамноправен противник,…
Кошаркарската сезона во Македонија ќе стартува овој викенд на 12 октомври, а во Првата лига ќе учествуваат 10 екипи. Акцент ќе биде ставен на квалитетот пред квантитетот во мак-баскетот. Во првото коло, во Гевгелија, во салата…
Фудбалерите на Кожуф во рамките на 7-то коло на Втората македонска фудбалска лига-Исток, во Кочани му одржа вистинска лекција по фудбал на домаќинот Осогово, победувајќи го со 0-4.Преку целиот натпревар Кожуф доминираше. на теренот па резултатот…
Вчера се одиграа натпреварите од 6 коло од Втората македонска фудбалска лига- Исток. Гевгелискиот второлигаш, како и што се претпоставуваше, на домашен терен убедливо ја совладаа екипата на Плачковица од Радовиш со 3-0, по што и…