Тел: +389076437227 
22 Nov, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Вести

ЦИКЛОНОТ „ЗЛАТКА“ ВО ПОНЕДЕЛНИК НИ НОСИ ВЕТЕР И ДОЖД

Овој нов циклон, изминатите денови го зафати поголемиот дел од регионот и ни донесе нестабилна облачност проследена со грмежи и значително количество на воден талог (над 30 л/м2) и тоа особено во западната половина од државава. Засилен ветер на повеќе места ќе има во понеделник кога локално повремено ќе достигнува брзина од над 70, а исто така се очекуваат и на некои места поројни дождови. Сепак, и покрај циклонската активност, температурите на воздухот ќе бележат тенденција на постепен пораст и истите ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 17 степени во текот на утрешниот ден, понеделник, а во вторник ќе биде уште потопло и максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 22 степени.
Read 174 times