Тел: +389076437227 
17 Jan, 2020
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Вести

Денес е Светскиот ден на децата или Меѓународниот ден на децата, 20 ноември. На овој ден се промовира интеракција и разбирање меѓу децата и благосостојбата на децата во светот., и се привлекува вниманието на јавноста кон…
Животната средина ни треба за живот, и како што се грижиме во домот да ни биде чисто и уредно, така треба да се однесуваме и надвор од дома. Само така ќе придонесеме Гевгелија да ја направиме…
Денес е Светскиот ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди. Светски ден, посветен на милионите лица кој изминатите години трагично го загубија животот на патиштата ширум светот, соопшти РСБСП. Секој загубен човечки живот носи тага,…
Од денес, 15 ноември, почнува да важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ до 15 март наредната година. Согласно тоа, Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со потсетување…
На фасадата на приватната зграда во центарот на Гевгелија од пред извесно време се појави муралот „Бакнеж“.Станува збор за композиција наречена „Бакнеж“ (Кiss), која беше селектирана од комисијата при Министерството за култура на Република Северна Македонија…