ВТОР МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ „НИКОЛА ГЕЛЕБЕШЕВ 2024“

WEB Телевизија во живо

И оваа година ќе се одржи Меморијалниот турнир во мал фудбал во чест на гевгелиската голманска легенда Никола Гелебешев. На турнирот, кој ќе започне на 15 јули, може да се пријават екипи во шест категории и тоа генерации 2005/2008, 2009/2010, 2011/2012, 2013/2014, 2015/2016 и генерација 2017. Сите натпревари ќе се играат на игралиштето на ДТВ „Партизан“, веднаш до градскиот стадион, а пријавувањето е на мобилниот телефон 077 827 117.
Со овој турнир младите фудбалери ќе му оддадат почит на големото фудбалско име, на неговата непоколеблива посветеност и љубов кон фудбалската игра, и на свој начинќе го продолжат фудбалското наследство кое Гелебешев го остави на младите генерации.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *