ЛИКОВНА КОЛОНИЈА „АПОЛОНИЈА 2024“

WEB Телевизија во живо

Утре, среда, на 10 Јули, со почеток во 20:30 часот, на терасата на Хотел Аполонија во Гевгелија, ќе бидат изложени ликовните дела на 20-та по ред Ликовна Колонија „Аполонија 2024“. На овогодишната ликовна колонија учество зедоа уметниците Ниче Василев, Гоце Божурски, Драги Хаџи-Николов, Мирјана Крстева –Массетти, Бојан Савиќ, Ѓорѓе Станиќ, Иван Кузмановски, Ифигенија Васдари, Зивер Каплан, Оливера Аџиќ и фотографот Рајко Р. Каришиќ.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *