АНСАМБЛОТ „БОЈМИЈА“ ЌЕ НАСТАПИ НА 36-ОТ ПО РЕД „ЗЛАТЕН КАРАЃОЗ“ ВО БУРСА, РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА

WEB Телевизија во живо

Првиот состав на Ансамбл Бојмија замина на голем меѓународен собир каде од 07-12.07.2024 год, ќе учествува на најголемиот фолклорен фестивал на европските простори, 36-тиот по ред “Златен Караѓоз” во Бурса, Турција. На овој фестивал ќе настапат, покрај домаќините, уште и најдобрите ансамбли од 24 земји од целиот свет со вкупно 720 учесници и тоа од Македонија, Летонија, Унгарија, Молдавија, Узбекистан, Полска, Србија, Словачка, Тајланд, Туркменистан, Уругвај, Боливија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Хрватска, Ирска, Шпанија, Јапонија, Казахстан и Колумбија. Да им посакаме успешна турнеја и достојно презентирање на Општина Гевгелија и Република Македонија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *