100 ГРАЃАНИ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА ЌЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ВЕЛОСИПЕД

WEB Телевизија во живо

Општина Гевгелија ги известува граѓаните дека е затворено аплицирањето по Јавниот конкурс за субвенционирање на граѓани за набавка на велосипед во 2024 година. Односно, дека 100 граѓани, за колку се предвидени и буџетски средства во вкупна висина од 500.000 денари, поднеле барање за субвенционирање.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *