СО КОНЦЕРТ НА МАНДОЛИНСКИОТ ОРКЕСТАР „ПОЛИФОНИЈА“ ЗАПОЧНУВА ОВОГОДИШНОТО ГЕВГЕЛИСКО КУЛТУРНО ЛЕТО

WEB Телевизија во живо

И оваа година во организација на ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија, ЈОУ Библиотека „Гоце Делчев“- Гевгелија и ЈОУ Пионерски дом „Јосип Броз Тито“- Гевгелија, ќе биде организирано овогосдишното Гевгелиското културно лето.
Утре, вторник (25 јуни) 2024 годин), пред платото на Народниот театар- Гевгелија, пред гевгелиската публика ќе настапи мандолински оркестар од Јосифово, Валандовско „Полифонија“
На Концертот, кој ќе започне во 20,30 часот, ќе бидат изведени познати вокални и инструментали нумери во обработка на овој оркестар..

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *