ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „ГЕВГЕЛИСУВАЈНЕ-ВОДИЧ НИЗ ЕДНА ТОПЛОДУШНА ГЕВГЕЛИЈА НА СТЕФЧО СТЕФАНОВ

WEB Телевизија во живо

ЈОУ Библиотека “Гоце Делчев” – Гевгелија во среда, на 26 јуни 2024 година ќе ја промовира пред гевгеличани новата книга на Стефчо Стефанов – “Гевгелисувајне: Водич низ една топлодушна Гевгелија”.
 
Промоцијата на книгата ќе се одржи на платото пред Народен театар – Гевгелија, додека модератор на настанот ќе биде популарниот стенд ап артист Дејан Малзарков.
 
За што се лафе во оваа книга самиот автор ќе каже:
„Ваа кути најнова книгичка на дијалект лафе за едни стотина чишит’лци су кои шо може да са усете топлата душа на Гивгилија. Горе-доло ист чишит е кути претходните две, а може и почишит е.
 
Изданието си легна дек шо му е најпугодано местото – уф роднокрајното издаваштво на Библиотека Гоце Делчев – Гевгелија, а путшутна Општинта су програмта за култура за 2024, ама ербап а залетаа за стварно да си дое ду дома едни Љуѓе кои шо не за џабе тук ги пишум су гулемо “Љ” и без кои Гивгилија нема да е таа таа (си ги пише на убаво место уф книагта).“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *