НИКОЛЧО ПЕТРОВ, НОВ ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Советот на Општина Гевгелија, на својата 43. седница, го верифицираше мандатот на Николчо Петров од листата на „Левица“ за нов член на Општинскиот совет. Врз основа на констатирањето престанок на мандатот на неговиот претходник Сашко Јанчев поради добиениот пратенички мандат во Собранието, Николчо Петров од Негорци е избран за нов член на Советот на Општина Гевгелија, согласно издаденото уверение од страна Општинската изборна комисија- Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *