МЛАДИТЕ ИГРАОРЦИ ОД „БОЈМИЈА“ СО ФОЛКЛОРЕН КОНЦЕРТ ЌЕ НАСТАПАТ НА ПРВИОТ ДЕН ОД КУЛТУРНО-УМЕТНИЧКОТО ЧЕСТВУВАЊЕ НА СПАСОВДЕН 2024

WEB Телевизија во живо

Оваа година Општина Гевгелија ќе го чествува со богата, четиридневна, културна и црковна програма патронот на градот –Спасовден. Програмата започнува денеска, понеделник, на 10 јуни 2024 година , со Концертот на Ансамбл „Бојмија“ – „Две децении, детски чекори“, којшто ќе се одржи во Народниот театар, со почеток во 20:00 часот. Ќе настапат детските групи со кореографии од постојаниот репертоар, а со тоа ќе го започнат своето прославување на 20-годишниот јубилеј од формирањето на гевгелискиот фолклорен ансамбл, еден од најрепрезентативните културни амбасадори на нашата Општина.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *