ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРА И ПРОШИРУВА ПАТОТ ОД „ПОНОВ МОСТ„ ДО ВЛЕЗОТ НА БОГДАНЦИ

WEB Телевизија во живо

АМСМ информира дека од денес, 24 јуни 2024, на регионалниот пат Р1109 ќе биде поставен времен режим на сообраќај поради реконструкција со проширување. Проширувањето е на делницата од местото викано ,, Понов мост”па се до влезот на Богданци. Градежните работи ќе ги изведува фирмата,, ЖИКОЛ” ДООЕЛ Струмица.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *