ЈУБИЛЕЈНА 15. ТУРИСТИЧКО-ГАСТРОНОМСКА ИЗЛОЖБА НА ФАКУЛТЕТОТ ЗА ТУРИЗАМ И БИЗНИС ЛОГИСТИКА ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Факултетот за туризам и бизнис логистика на УГД по јубилеен, 15. пат ќе ја одржи меѓународната Туристичко-гастрономската изложба за алтернативни форми за развој на туризмот.
Традиционално, настанот во организација на ФТБЛ е поддржан и од Локалната самоуправа од Гевгелија и хотелот „Аполонија“, во кој и ќе се одржи утре, четврток, на 13 јуни со почеток од 11,30 часот
Главна цел на изложбата е да го презентира културно-историското наследство од југоисточниот дел на Македонија. Изложбата е дело на студентите и професорите од овој факултет.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *