ДОИЗГРАДЕНИ ТРИ ОД ВКУПНО ШЕСТ ДЕТСКИ ИГРАЛИШТА

WEB Телевизија во живо

Изминатиот период, во Општина Гевгелија заврши изградбата на последните три од вкупно шест детски игралишта во шест населени места во Гевгелија: Негорци, Прдејци, Ново Конско, Богородица, Мрзенци и Кованец 

Истите се изградени по сите стандарди со високо квалитетна мека подлога, нови реквизити, урбана опрема, како и целосно уредување на просторот. 

Новите детски катчиња ќе придонесат најмладите квалитетно да го поминуваат слободното време со многу нови содржини.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *