БРАЌАТА ДАРКО И АНГЕЛ АРНАУДОВИ ГО ИСТРЧАА 39. МАРАТОН ВО ЛОС АНЃЕЛЕС

WEB Телевизија во живо

На 17-ти март, 2024, во Лос Анѓелес, Калифорнија, се одржа 39. Издание на Лос Анѓелес Маратонот, на кој учествуваа 26.000 тркачи од целиот свет. Под жешкото калифорниско сонце, на неподносливи за трчање преку 20 степени во поголем дел од трката, настапија и браќата Дарко и Ангел Арнаудови.
 
Тие го завршија маратонот кој бараше голема издржливост бидејќи се трчаше по нерамен терен со многу угорнини и удолнини. За Дарко, овој беше прв маратон, и со времето на крај го покажа својот потенцијал. Со малку повеќе подготовки лесно можеше да го заврши под 4 часа. Ангел, иако се држеше добро до 33 километар, на крајот повеќе беше фокусиран на знаменитостите во Холивуд.
 
По завршувањето на трката, во краткото интервју, тој ни рече дека професионалните обврски како и тешката патека го направија своето и времето од 5 часа и некоја минута ќе се обиде да го поправи на една од следните трки. Многубројната публика ги бодреше маратонците во текот на целиот маратон.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *