ВО ТРЕТОТО ТРОМЕСЕЧЈЕ ПРИРОДНИОТ ПРИРАСТ ВО ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА Е НЕГАТИВЕН

WEB Телевизија во живо

Според податоците на Државниот завод за статистика, во третото тримесечје од 2023 година, бројот на живородените деца во Општина Гевгелија е 46, додека бројот на починатите е 75 лица.
 
Природниот прираст е негативен, – 29 лица, што значи дека за толку лица е помал бројот на живородените деца од бројот на починатите лица.
 
Во третото тримесечје од 2023 година, во општината се склучени 24 бракови, додека нема разведени бракови.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *