ООМУ „ВАСО КАРАЈАНОВ“ ДЕНЕС ГО ПРОСЛАВУВА СВОЈОТ ПАТРОНЕН ПРАЗНИК

WEB Телевизија во живо

22 декември е Ден на музичкото училиште „Васо Карајанов“ – повод за славење на основното музичко и балетско образование во Гевгелија. Истовремено го поттикнува важниот придонес на училиштето во формирањето на младите луѓе и нивната подготовка за иднината. На овој ден се прославува богатата музичко-балетска култура и традиција на училиштето и се истакнува неговото значење во општеството.
 
Оваа година денот ќе се одбележи со следниве активности:
11 часот – положување на свежо цвеќе пред бистата на патронот во градскиот парк;
13 часот – мини концерт на ученици од музичкиот оддел во училиштето;
19 часот – традиционален новогодишен концерт на балетскиот оддел во Народен театар – Гевгелија

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *