КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА НА ЦРВЕН КРСТ ГЕВГЕЛИЈА И МОТО-КЛУБ “РЕТКИ ПТИЦИ ГББ” – ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Крводарителска акција на партнерска основа ќе организираат Црвениот крст Гевгелија и Мото клубот ” Ретки птици ГББ” на 11-ти декември (понеделник), од 10 до 16 часот во Пионерски дом Гевгелија.
Секој крводарител ќе добие симболичен подарок во знак на надежта која ја даваат крводарителите за спас на човечки живот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *