ДАРИО ИВАНОВСКИ ПОСТАВИ НОВ МАКЕДОНСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОНСКО ТРЧАЊЕ

WEB Телевизија во живо

Денес на маратонот во Валенсија (Шпанија), Дарио Ивановски го собори Македонскиот рекорд во маратон со време од 2 часа 11 минути и 53 секунди, што претствавува одличен резултат во светски рамки.
 
Досегашниот Македонски рекорд кој исто така беше во сопственост на Дарио поставен на 15 мај 2022 година во Копенхаген изнесуваше 2:18.12.
 
Ова е историски ден за Македонската атлетика.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *