ПРВ ФОРУМ ВО ЗАЕДНИЦАТА ЗА НАЈПРИОРИТЕТНИ ПРОЕКТИ ВО ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Општина Гевгелија во соработка со УНДП и Швајцарската агенција
за развој и соработка, во рамки на Проектот: „Зајакнување на општинските совети“, започнува со реализација на Форуми во заедницата.
Oпштина Гевгелија ги поканува граѓаните на општина Гевгелија да присуствуваат на Форумот во заедницата на кој, со нивните идеи и потреби ќе имаат можност да одлучат кои се најприоритетни проекти во нашата општина. Станува збор за проектни форуми, за коишто е обезбеден финансиски фонд, во кој ќе партиципира и Општина Гевгелија, а преку него ќе се финансираат најмалку еден, а најмногу три проекти избрани директно од граѓаните.
Првата форумска сесија ќе се одржи на 22.11.2023 година, во Угостителската сала на СОУ „Јосиф Јосифовски“- Гевгелија, со почеток во 17:00 часот.
Програмата „Зајакнување на Општинските совети“ ја финансираат Швајцарската влада и Министерството за локална самоуправа, а ја кофинансира и спроведува Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) во соработка со национални и локални партнери.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *