ГОДИШНА ИЗЛОЖБА НА ДРУШТВОТО НА ЛИКОВНИТЕ УМЕТНИЦИ НА ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

На Годишната изложба на Друштвото на уметници од Гевгелија, во организација на НУ Музеј- Гевгелија, а по повод 7 Ноември, ќе бидат застапени делата на 13 гевгелиски уметници. Годишната изложба на ДЛУГ ќе биде отворена во Ликовната галерија „Амам“, со почеток во 19:00 часот. Годинашни учесници на Изложбата се: Никола Бутров, Фиљо Танов, Атанас Крстов, Михаил Петров, Гордана Николоска – Петрова, Вангел Срнаков, Мирјана Крстева Массетти, Перо Кованцалиев, Иван Кал’чев, Анамарија Митриќеска Кал’чева, Адриана Манчева, Ирена Пејовиќ и Ана Петрова, чии изложени дела ќе говорат за нив самите и нивниот творечки немир.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *