АТАНАС ЕПОВ ЧЕТВРТИ, ДАРКО ПРОШЕВСКИ ВТОР ВО КАТЕГОРИЈА НА РОДОХОРИ ТРЕИЛ ТРКИТЕ ВО ГРЦИЈА

WEB Телевизија во живо

Членовите на АК „7-ми Ноември“, Влатко Семенаков, Атанас Епов, Дарко Прошевски и Славчо Џопковски зедоа учество на трките на 5,7 километри и полумаратонската трка во Родохори, на кои учество зедоа околу 200 натпреварувачи.
И покрај студеното време и калливата патека, Дарко Прошевски во полумаратонската трка го освои првото место во својата категорија, додека во трката на 5,7 километри Атанас Епов се пласираше на 4-то место, иако, да не беше пехот со патеката, ќе беше сигурен победник.
Организатори на овие трки се Г.А.С. на Родохори Науса , заедно со Здружението на тркачи „КИРИЈАКОС ЛАЗАРИДИС“ , во соработка со локалната заедница на Родохори , СЕВАС Науса , и со поддршката на општина Науса

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *