КАДЕТИТЕ НА РК „ПАРТИЗАН“ ЧЕТВРТИ НА ТУРНИР ВО БУГАРИЈА, ВАСКО ЗАЈКОВ ПРВ СТРЕЛЕЦ

WEB Телевизија во живо

Кадетите на Рк Партизан од Гевгелија учествуваа на меѓународниот турнир „Атанас Карабељов“ во „Неврокоп Арена“ во Гоце Делчев , кој се одржа викендов од 13 до 15 октомври, а на истиот покрај екипи од Македонија, учествуаат и екипи од Бугарија и Грција. Организатор на турнирот е РК Пирин 64 од Гоце Делчев од Бугарија. На овој турнир, тимот на „Партизан“ го освои четвртото место, додека младиот играч на гевгеличани, Васко Зајков беше прогласен за најдобар стрелец на турнирот со постигнати 57 голови.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *