ЗДРУЖЕНИЕТО „ПРАВОСЛАВНА ЖЕНА“, НАРОДОТ И СВЕШТЕНСТВОТО ДОНИРАА СРЕДСТВА ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА МАЛАТА ЛУНА

WEB Телевизија во живо

Денес во предвечерието на празникот Рождество на Пресвета Богородица и со благослов на Митрополит Повардарски господин Агатангел, здружението “Православна жена” – Гевгелија, народот и свештенството предадоа 110.500 денари на мајката на Луна Поп Костова кои ќе им користат за дополнителните трошкови за лекувањето на Луна во Турција.
Господ и Мајката Божја нека се смилуваат на Божјото чедо Луна.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *