ВОЗБУДЛИВ НАСТАП НА УЧЕНИЦИТЕ ПО УДАРНИ ИНСТРУМЕНТИ НА МЕНТОРОТ МОМЧИЛО ДЕЛЕВ

WEB Телевизија во живо

Во програмата за Гевгелиско културно лето на платото пред Народниот театар во Гевгелија, Домот на култура организираше уште еден возбудлив концерт. Во програмата на концертот, беа изведени домашни и странски рок и поп-песни, со кои учениците на менторот Момчило Делев покажаа што се научиле во изминатиот период. Особено импресивна беше изведбата на познатата македонска народна песна „Учи ме мајко, карај ме“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *