ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА ТРЕТА ВО КАТЕГОРИЈА НА ПРВАТА ПЛАНИНСКА ТРКА „LJUBOTEN SKY RACE 2023“

WEB Телевизија во живо

Изминатиот викенд, на 16 септември се одржа првата планинска трка до еден од најубавите врвови на Шара, Љуботен или „Љуботен Скајрејс 2023“.
Во женска конкуренција, Валентина Узунова од ЗПСК „КОЖУФ“ во нејзината категорија го освои третото место. Должината на патеката беше 23,5 км со висинска разлика од 1680 м D +/-
На првото издание на оваа планинска трка учествуваа над 50 натпреварувачи а освен Узунова, настапија уште двајца гевгеличани членот на АК „7-ми Ноември“,Мијалчо Андоновски и членот на ЗПСК „Кожуф“, Методија Ичев кои успешно ја завршија оваа многу напорна трка.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *