ТОЧНО 22 ГОДИНИ ОД 11 СЕПТЕМВРИ 2001!

WEB Телевизија во живо

ПОСТОЈАТ ПЕТ ТЕОРИИ НА ЗАВЕРА.
ЗВАНИЧНАТА ПРИКАЗНА НИКОГО ПОВЕЌЕ НЕ ГО ИНТЕРЕСИРА
 
Со исклучок на официјалната верзија на настаните, поддржани од американската влада и повеќето експерти од голем број универзитети и истражувачки институти, постојат неколку основни вистини за нападите од 11.09. Од страна на „некој“ (Ал Каеда?) ги извршил на Њујорк и Вашингтон. Всушност, може да има само една вистина, и зависи од вас да ја „купите“ онаа што најмногу одговара на вашиот стил.
 
1. КУЛИТЕ СЕ УНИШТЕНИ СО КОНТРОЛИРАНА ЕКСПЛОЗИЈА
Само неколку часа откако се срушија облакодерите на Светскиот трговски центар, се појави најпознатата од сите теории на заговор, благодарение на Интернетот, кој тогаш беше во повој. Авторот на објавата оставена на форум тврди дека тие биле уништени од контролирана експлозија, сето тоа поради начинот на кој се случило: брзо и совршено вертикално.
 
2. ПРОЕКТИЛ НА АМЕРИКАНСКА АРМИЈА БИЛ ИСПУКАН НА ПЕНТАГОН
Фотографии и видеа од местото на настанот, на летот бр. 77 на „Американски ерлајнс“ кој ја погоди зградата на американското Министерство за одбрана, воопшто не даваат доволно докази за тоа, а во исто време има забележителен недостаток на остатоци што би го поддржале. За разлика од бројните снимки на авиони што ги погодуваат кулите близначки, нема снимки од авион што удира во Пентагон. Теоретичарите на заговор не мируваат и тврдат дека Пентагон бил погоден или од американска воена ракета или од беспилотно летало.
 
3. АВИОНОТ НА ЛЕТОТ БР. 93 Е СРУШЕН
Оофицијалната верзија на настаните тврди дека (патриотските) патници на овој лет се обиделе да го киднапираат авионот од киднаперите, дека имало конфликт во авионот и дека авионот паднал на отворено поле во Пенсилванија.
Теоретичарите на заговор велат дека ова е невозможно затоа што авионот е преголем за толку мало поле, што всушност биле пронајдени неколку остатоци од авионот на местото на несреќата и дека американската војска го соборила авионот за да спречи да ги изврши неговите пеколни намери. остатоци и расфрлани низ целата област.
 
4. АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА ОДНАПРЕД ЗНАЕЛА ШТО СЕ ПОДГОТВУВА И ГИ ПУШТИЛА ДА ГО НАПРАВАТ ОНА ШТО ГО ЗАМИСЛИЛЕ
Теоретичарите на заговор велат дека ако американската влада знаела што сака Ал Каеда и оставила дасе изврши злосторство, дури испукале проектил кон Пентагон за да направат уште посилен впечаток и драма, и ако тие го собориле летот бр. 93, логично било да се собори само тој лет што би го уништил Капитол, што е незаменлив, и да се пуштат оние авиони што отидоа кај Близначките, кои се заменливи.
Застапниците на оваа теорија на заговор велат дека противвоздушната одбрана наредила борбените авиони да се повлечат и да ги остават патничките авиони да го продолжат патот кон Њујорк.
 
5. ЗНАЕЛЕ НЕКОИ ГОЛЕМИ ИГРАЧИ НА БЕРЗАТА
Во деновите пред 11 септември 2001 година, некој продаде огромен број „опции за ставање“ на две големи авиокомпании. Тоа беа „Американ ерлајнс“ и „Јунајтед ерлајнс“. Овие беа, според тоа, превозниците чии авиони беа киднапирани на кобниот ден. Акциите на ниту една друга авиокомпанија во тие денови не забележаа слична аномалија

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *