“TASTE THE SOUTH“(ВКУСИ ГО ЈУГОТ) ГЕВГЕЛИЈА ЗАПОЧНУВА ВО ПЕТОК

WEB Телевизија во живо

Првото издание на фестивалот “TasteThe South” во Гевгелија започнува на 15-ти септември, петок и ќе трае до 17-ти недела.
На трите дена од ова фестивалско уживање ќе настапат повеќе од 30 музички изведувачи и музички ѕвезди од Македонија, еден бенд од Шпанија, но и многу локални музичари, културно уметнички друштва, како и богата програма за деца со забавувачи од Баскерфест и детскиот фестивал Калинка, ќе има и дефиле, изложба на Олдтајмери во сорабока со повеќе клубови. Водител ќе биде единствениот Сашко Коцев.
Главен покровител на манифестацијата е Општина Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *