ШК „7-МИ НОЕМВРИ“ ИАКО ГО ЗАГУБИ БАРАЖОТ ЗА ПРВАТА ЛИГА, КЛУБОТ Е ЗАДОВОЛЕН СО ПОСТИГНАТИТЕ РЕЗУЛТАТИ ОВАА ГОДИНА

WEB Телевизија во живо

Екипата на ШК „7-ми Ноември“, во неделата, на 17 септември, во Прилеп го одигра бараж мечот за пополнување на Прва Лига против екипата на Пелагон од Прилеп. Гевгелиските шахисти загубија тесно со резултат 3.5 : 2.5 од во тој момент поквалитетниот и поискусен противник. Сепак, оваа година шаховската екипа постигна одлични резултати, така да овој пораз не го намалува фактот дека иако постојат само една година, екипата постигна големи резултати. Продолжуваме со несмалено темпо со нашите активности, велат од клубот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *