РЕАЛИЗИРАНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА НА ОО ЦРВЕН КРСТ ГЕВГЕЛИЈА ВО ОПШТИНА БОГДАНЦИ

WEB Телевизија во живо

На ден 27.09.2023 Општинската организација на Црвен крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина реализираше уште една успешна крводарителска акција во СОУ “БОГДАНЦИ” – Богданци.
Во периодот од 10 до 16 часот вкупно крв даруваа 37 крводарители.
ОО Црвен крст Гевгелија изразува благодарност до сите граѓаните на Општина Богданци кои даруваа крв за спас на нечиј живот.
Крвта нека го чека болниот, а не болниот да чека крв!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *