ПЕПИ СТАМКОВ УЧЕСНИК НА ТРЕТИОТ СКОПСКИ ПОЕТСКИ ФЕСТИВАЛ

WEB Телевизија во живо

Организаторите на Скопскиот поетски фестивал веќе размислуваат и за следната генерација поети и со таа цел на 24 септември во кафе-книжарницата „Буква“, од 20 часот, се одржа „Отскочна даска“ – настан за млади поети на возраст од 16 до 25 години. На него учество зеде и гевгеличанецот Пепи Стамков.
 
Покрај него, на настанот читаа уште и Ангела Бошкоска, Сатја Александар Давитков, Софија Добревска, Дамјан Златановски, Христијан Илиевски, Дарија Јовановска, Макрина Јорданова, Марко Иван Кочишки, Ива Петреска, Теодора Прокоповска, Милена Сиљаноска, Стефан Спасевски, Сара Стојановска и Методија Тасевски.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *