OД 15 СЕПТЕМВРИ ПОЧНУВА СО РАБОТА ЛИТЕРАТУРЕН КЛУБ

WEB Телевизија во живо

Од 15 септември во рамките на Пионерскиот дом во Гевгелија, ќе почне со работа Литературен клуб. Идејата е со ова да им се овозможи на учениците да ја изразат креативноста преку пишаниот збор.

Часовите ќе се одржуваат вторник, среда и четврток за ученици од второ до деветто одделение, од 15.09 2023година, во просториите на “Пионерски дом” – Гевгелија, под менторство на Емилија Старделова.
 
Сите заинтересирани да се обратат на фб страницата на ЈОУ Дом на култура „Македонија“ – Гевгелија или директно во просториите на домот (Народен театар).
Ве очекуваме!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *