МАКЕДОНИЈА СО ИСТОРИСКИ ПЛАСМАН ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА ЕВРОПСКОТО ВО ОДБОЈКА

WEB Телевизија во живо

Македонската одбојкарска репрезентација извојува убедлива победа од 3-0 над Црна Гора, со што ќе го продолжи настапот на ЕП кое се игра во 4 држави меѓу кои и во Македонија.
Со оваа, втора победа нашиот национален тим се пласираше во осминафиналето што е најголемиот успех за Македонија.
Црногорците паднаа против разиграниот тим на селекторот Миленковски. Поените на Ѓорѓиев, Љафтов и Савовски беа енигма за противникот кој се закани само на стартот од мечот кога на почетокот на првиот сет поведе со 5-1 за да репрезентацијата со серија го преземеме водството и на крајот да се радува на големиот успех.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *