„KOLORRUN 2023“ ТРКАТА ВО СКОПЈЕ ЈА ОБОИЈА И ГЕВГЕЛИСКИТЕ АТЛЕТИЧАРИ ОД „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Приказната од минатата година продолжи денес ! Kolorrun 2023 организирана од East Gate Mall & Atomic се одржа претпладнево во Скопје. Со многу бои, трчање, забава и неверојатни награди, ова беше трка која привлече над 1000 тркачи од цела Македонија. Меѓу нив се најдоа и десеттина членови на АК „7-ми Ноември кои се натпреваруваа во трките на 10 километри и рекреативната трка на 2,5 километри. Стартот на трката беше пред главниот влез на Ист гејт мол кон ТЦ Мавровка, и преку мостот Гоце Делчев и по булевар Илинденска по истата патека се трчаше назад до Ист Гејт мол.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *